| Manufacturer Part Number: | SML4757HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 51V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4757HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4757HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 51V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 95 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 38.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4757HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4757HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4757HE3/5A is new and unused, you can buy SML4757HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4757HE3/5A.
| SCV15 | FUSE CERM 15A 600VAC 170VDC RAD | SCV15.pdf | |
| GBE40DHRD | CONN CARD EXTEND 80POS 1MM SLD | GBE40DHRD.pdf | |
| SMBJ4757CE3/TR13 | Zener Diode 51V 2W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ4757CE3/TR13.pdf | |
| ELJ-PF5N6DFB | 5.6nH Unshielded Wirewound Inductor 1.2A 120 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | ELJ-PF5N6DFB.pdf | |
| M30624FGPFP#D5 | M16C/60 M16C™ M16C/60/62P Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | M30624FGPFP#D5.pdf | |
| 74AHCT164D,118 | IC 8BIT SHIFT REGISTER 14SOIC | 74AHCT164D,118.pdf | |
| VE-21Y-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VE-21Y-EX-B1.pdf | |
| 1646492 | CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M20 | 1646492.pdf | |
| 0387200226 | 26 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387200226.pdf | |
| OSTVI144150 | 14 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | OSTVI144150.pdf | |
| AT1206CRD0740K2L | RES SMD 40.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 | AT1206CRD0740K2L.pdf | |
| SFR2500003013FR500 | RES 301K OHM 0.4W 1% AXIAL | SFR2500003013FR500.pdf |