| Manufacturer Part Number: | SML4757-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 51V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4757-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4757-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 51V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 95 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 38.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4757-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4757-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4757-E3/5A is new and unused, you can buy SML4757-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4757-E3/5A.
| FG22X7R2E334KNT06 | 0.33µF 250V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) | FG22X7R2E334KNT06.pdf | |
| RBA22DRSI-S288 | CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND | RBA22DRSI-S288.pdf | |
| EEC65DRXN-S734 | CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD | EEC65DRXN-S734.pdf | |
| 445C32E24M57600 | 24.576MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 2-SMD | 445C32E24M57600.pdf | |
| PE-0402CD230JTG | 23nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 214 mOhm Max Nonstandard | PE-0402CD230JTG.pdf | |
| 5PB1102CMGI8 | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 200MHz 8-UFDFN | 5PB1102CMGI8.pdf | |
| 3005P-1-201Z | 200 Ohm 1W PC Pins Panel Mount, Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 20 Turn Side Adjustment | 3005P-1-201Z.pdf | |
| HWS1000-36/HD | AC/DC CONVERTER 36V 1000W | HWS1000-36/HD.pdf | |
| WDU24-200 | 24V 5W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | WDU24-200.pdf | |
| GTC02E-32-6P | 23 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | GTC02E-32-6P.pdf | |
| TV07RW-11-2PA-LC | TV 2C 2#16 PIN J/N RECP | TV07RW-11-2PA-LC.pdf | |
| DA15SII | DSUB 15 F SOD TIN ZINC | DA15SII.pdf | |
| SFM210-LPPE-S26-ST-BK | 26 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SFM210-LPPE-S26-ST-BK.pdf | |
| 811-22-056-30-001101 | 56 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 811-22-056-30-001101.pdf | |
| RCL06122R10FKEA | RES SMD 2.1 OHM 1/2W 1206 WIDE | RCL06122R10FKEA.pdf |