| Manufacturer Part Number: | SML4754-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 39V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4754-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4754-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 60 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 29.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4754-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4754-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4754-E3/5A is new and unused, you can buy SML4754-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4754-E3/5A.
| 687LMX200M2CF | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 365.7 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 687LMX200M2CF.pdf | |
| EKMQ351VSN561MA35S | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ351VSN561MA35S.pdf | |
| B37950K1154K062 | 0.15µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | B37950K1154K062.pdf | |
| 416F400X3CKT | 40MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F400X3CKT.pdf | |
| 8N3SV75LC-0152CDI8 | VCXO IC 328.125MHz 6-CLCC | 8N3SV75LC-0152CDI8.pdf | |
| MAX6453UT23S+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-6 | MAX6453UT23S+T.pdf | |
| S-1132B38-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.8V 300mA SOT-23-5 | S-1132B38-M5T1U.pdf | |
| CIR06R-24A-28P-F80-T108-13 | 28 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CIR06R-24A-28P-F80-T108-13.pdf | |
| D25S13B6GX00LF | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | D25S13B6GX00LF.pdf | |
| T38368-08-0 | 8 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38368-08-0.pdf | |
| SFR25H0003833FR500 | RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR25H0003833FR500.pdf | |
| CMF60590R00BHEB | RES 590 OHM 1W 0.1% AXIAL | CMF60590R00BHEB.pdf |