| Manufacturer Part Number: | SML4752HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4752HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4752HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 25.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4752HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4752HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4752HE3/5A is new and unused, you can buy SML4752HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4752HE3/5A.
| 1218237-2 | RM1P8S-00 206 | 1218237-2.pdf | |
| HM78-60150LFTR | 15µH Shielded Inductor 4.5A 27 mOhm Max Nonstandard | HM78-60150LFTR.pdf | |
| LM3S1G21-IBZ80-A1 | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 384KB (384K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S1G21-IBZ80-A1.pdf | |
| ADG721BRMZ | 2 Circuit IC Switch 1:1 4 Ohm 8-MSOP | ADG721BRMZ.pdf | |
| X9522V20I-A | Laser Driver IC 3 Channel 2.7 V ~ 5.5 V 20-TSSOP | X9522V20I-A.pdf | |
| REC3-0509DRW/H6/C/SMD | CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT | REC3-0509DRW/H6/C/SMD.pdf | |
| V300C28M150BN | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | V300C28M150BN.pdf | |
| 97-3100A20-8P | AB 6C 4#16 2#8 PIN RECP | 97-3100A20-8P.pdf | |
| 97-3106B28-9PY-940 | AB 12C 6#16, 6#12 PIN PLUG | 97-3106B28-9PY-940.pdf | |
| TVPS00RF-17-8JC-LC | TV 8C 8#16 SKT RECP | TVPS00RF-17-8JC-LC.pdf | |
| 030-51929-800 | CONN CONTACT | 030-51929-800.pdf | |
| Y162455R0000F9W | RES SMD 55 OHM 1% 1/5W 0805 | Y162455R0000F9W.pdf | |
| PLT0603Z1762LBTS | RES SMD 17.6K OHM 0.15W 0603 | PLT0603Z1762LBTS.pdf |