| Manufacturer Part Number: | SML4752-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4752-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4752-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 25.1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4752-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4752-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4752-E3/5A is new and unused, you can buy SML4752-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4752-E3/5A.
| C1206C101K1GALTU | 100pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C101K1GALTU.pdf | |
| 228477048002025 | CONNECTOR RECEPT 48POS R/A | 228477048002025.pdf | |
| AIMC-0402HQ-10NJ-T | 10nH Unshielded Multilayer Inductor 500mA 180 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | AIMC-0402HQ-10NJ-T.pdf | |
| CI160808-56NJ | 56nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 1 Ohm Max 0603 (1608 Metric) | CI160808-56NJ.pdf | |
| S-1142BC5I-E6T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12.5V 200mA 6-HSOP | S-1142BC5I-E6T1U.pdf | |
| LX8383-00CP | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 7.5A TO-220, Power | LX8383-00CP.pdf | |
| V28A28T200BL3 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W | V28A28T200BL3.pdf | |
| VE-B5X-IW-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W | VE-B5X-IW-S.pdf | |
| OUAZ-SH-118L,900 | RELAY GEN PURP | OUAZ-SH-118L,900.pdf | |
| ACS06CF20-7S | AC 8C 8#16 SKT PLUG | ACS06CF20-7S.pdf | |
| JR21WCCA-8(71) | CONN STRAIN RELIEF JR21 8MM | JR21WCCA-8(71).pdf | |
| 2905959 | 16 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To Rectangular, Male 12-24 AWG | 2905959.pdf | |
| RG2012P-4121-W-T5 | RES SMD 4.12KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-4121-W-T5.pdf |