| Manufacturer Part Number: | SML4750HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 27V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4750HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4750HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 27V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 35 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 20.6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4750HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4750HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4750HE3/5A is new and unused, you can buy SML4750HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4750HE3/5A.
| EBC07DRYH-S93 | CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD | EBC07DRYH-S93.pdf | |
| MS2203 | RF Transistor NPN 20V 300mA 1.09GHz 5W Chassis Mount M220 | MS2203.pdf | |
| LAL02VA820K | 82µH Unshielded Inductor 46mA 11 Ohm Max Axial | LAL02VA820K.pdf | |
| SI2415-C-FTR | 2.4k Modem V.21, V.22, V.23, V.29, Bell 103, Bell 212A 24-TSSOP | SI2415-C-FTR.pdf | |
| 74LVC16241ADGG,518 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP | 74LVC16241ADGG,518.pdf | |
| V28B48T150BS2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V28B48T150BS2.pdf | |
| VI-BWF-MV-S | CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W | VI-BWF-MV-S.pdf | |
| DTS120166UDC-P7/RN | 12V 20W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | DTS120166UDC-P7/RN.pdf | |
| RSA30DTAD-S664 | CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD | RSA30DTAD-S664.pdf | |
| 97-3107A20-19PX-940 | AB 3C 3#8 PIN PLUG | 97-3107A20-19PX-940.pdf | |
| PT02CE-8-2P | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | PT02CE-8-2P.pdf | |
| 20020316-G201B01LF | 20 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 20020316-G201B01LF.pdf | |
| RN60C1503FRE6 | RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C1503FRE6.pdf | |
| RN55E88R7BRSL | RES 88.7 OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E88R7BRSL.pdf |