| Manufacturer Part Number: | SML4750AHE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 27V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4750AHE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4750AHE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 27V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 35 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 20.6V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4750AHE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4750AHE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4750AHE3/5A is new and unused, you can buy SML4750AHE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4750AHE3/5A.
| ERHA601LGC222MDE5M | 2200µF 600V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA601LGC222MDE5M.pdf | |
| 1SMB40AT3G | TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB | 1SMB40AT3G.pdf | |
| RCC24DCAD | CONN EDGECARD 48POS R/A .100 SLD | RCC24DCAD.pdf | |
| VSSAF5N50-M3/6A | DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO221AC | VSSAF5N50-M3/6A.pdf | |
| A42MX36-PQ240I | IC FPGA 202 I/O 240QFP | A42MX36-PQ240I.pdf | |
| AT89C4051-24PU | 8051 89C Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 4KB (4K x 8) FLASH 20-PDIP | AT89C4051-24PU.pdf | |
| S9S08SL16F1MTJ | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-TSSOP | S9S08SL16F1MTJ.pdf | |
| XC6122A344MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122A344MR-G.pdf | |
| REF3130AIDBZR | Series Voltage Reference IC ±0.2% 10mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | REF3130AIDBZR.pdf | |
| ESTW015A0A641Z | DC/DC CONVERTER | ESTW015A0A641Z.pdf | |
| TW-10-09-G-D-170-130 | 20 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole | TW-10-09-G-D-170-130.pdf | |
| 1013780000 | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1013780000.pdf | |
| RT0603WRE0733K2L | RES SMD 33.2K OHM 1/10W 0603 | RT0603WRE0733K2L.pdf |