| Manufacturer Part Number: | SML4748HE3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 22V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4748HE3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4748HE3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 22V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 23 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 16.7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4748HE3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4748HE3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4748HE3/5A is new and unused, you can buy SML4748HE3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4748HE3/5A.
| C0805C271F3GACTU | 270pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C271F3GACTU.pdf | |
| ECC20DRAS-S734 | CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB | ECC20DRAS-S734.pdf | |
| 416F380X3AAT | 38MHz ±15ppm Crystal 10pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F380X3AAT.pdf | |
| SZMM3Z3V3ST1G | Zener Diode 3.3V 200mW ±3% Surface Mount SOD-323 | SZMM3Z3V3ST1G.pdf | |
| HK1005R10K-T | 100nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 1.5 Ohm Max 0402 (1005 Metric) | HK1005R10K-T.pdf | |
| MC10E451FNR2 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC | MC10E451FNR2.pdf | |
| AS1364-BTDT-30-1K | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 1A 8-TDFN (3x3) | AS1364-BTDT-30-1K.pdf | |
| SPMWH1228FD5WAPKS3 | LED Lighting LM281B White, Cool 6500K 3.1V 150mA 120° 2-SMD, Flat Lead | SPMWH1228FD5WAPKS3.pdf | |
| MS3106F28-1S | 9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106F28-1S.pdf | |
| EEG.0K.303.CLL | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | EEG.0K.303.CLL.pdf | |
| M80-8981705 | 17 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 24-28 AWG | M80-8981705.pdf | |
| 1966431 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.400" (10.16mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1966431.pdf | |
| TNPW060330K1BEEN | RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW060330K1BEEN.pdf | |
| RCP2512B62R0GEC | RES SMD 62 OHM 2% 22W 2512 | RCP2512B62R0GEC.pdf |