| Manufacturer Part Number: | SML4747-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 20V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4747-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4747-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 15.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4747-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4747-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4747-E3/5A is new and unused, you can buy SML4747-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4747-E3/5A.
| IEG66-1REG4-61-5.00-A-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A | IEG66-1REG4-61-5.00-A-01-V.pdf | |
| GMA24DRMH-S288 | CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND | GMA24DRMH-S288.pdf | |
| JAN1N3017B-1 | Zener Diode 7.5V 1W ±5% Through Hole DO-41 | JAN1N3017B-1.pdf | |
| 8N4DV85EC-0086CDI8 | VCXO IC 350MHz, 350MHz 6-CLCC | 8N4DV85EC-0086CDI8.pdf | |
| PI74STX2G4245ZEEX | Buffer, Transceiver, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 12-TDFN (3.0x3.5) | PI74STX2G4245ZEEX.pdf | |
| S-80839CLY-B-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92-3 | S-80839CLY-B-G.pdf | |
| AM2520SYCK03 | Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, Gull Wing | AM2520SYCK03.pdf | |
| 97-3106B16S-1P-417-940 | AB 7C 7#16S PIN PLUG | 97-3106B16S-1P-417-940.pdf | |
| IL-AG5-14P-D3L2-A | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole, Right Angle Tin | IL-AG5-14P-D3L2-A.pdf | |
| 155250-2300-RA | 50 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 155250-2300-RA.pdf | |
| 399-10-136-10-008000 | 36 Position Spring Mating Target Connector Through Hole, Right Angle | 399-10-136-10-008000.pdf | |
| CRCW2010169KFKTF | RES SMD 169K OHM 1% 3/4W 2010 | CRCW2010169KFKTF.pdf | |
| 9T06031A1743FBHFT | RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603 | 9T06031A1743FBHFT.pdf |