| Manufacturer Part Number: | SML4739-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 1W ±10% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SML4739-E3/5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SML4739-E3/5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-214AC, SMA | |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) | |
| Standard Package | 7,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SML4739-E3/5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SML4739-E3/5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SML4739-E3/5A is new and unused, you can buy SML4739-E3/5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SML4739-E3/5A.
| APSC6R3ETD152MJB5S | 1500µF 6.3V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 10 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | APSC6R3ETD152MJB5S.pdf | |
| RDE5C1H470J0S1H03A | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H470J0S1H03A.pdf | |
| VJ0402D3R6DXXAC | 3.6pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R6DXXAC.pdf | |
| 591D477X9004C2T20H | 470µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2812 (7132 Metric) 70 mOhm 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm) | 591D477X9004C2T20H.pdf | |
| SY88923VKC | Limiting Postamplifier IC Optical Networks 10-MSOP | SY88923VKC.pdf | |
| SN74AUP1G80YFPR | IC D-TYPE POS TRG SNGL 6DSBGA | SN74AUP1G80YFPR.pdf | |
| 74V2T04STR | Inverter IC 3 Channel SOT-23-8 | 74V2T04STR.pdf | |
| DRV8833PWP | IC MOTOR DRIVER PAR 16HTSSOP | DRV8833PWP.pdf | |
| MPC3HC | LED Panel Indicator Red Clear 20° 2V 30mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) | MPC3HC.pdf | |
| VI-J3M-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W | VI-J3M-EX-F2.pdf | |
| VE-2NV-CU | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W | VE-2NV-CU.pdf | |
| V300A2M160B | CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W | V300A2M160B.pdf | |
| LED50W-040-C1250 | 1.25A 13 ~ 40 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | LED50W-040-C1250.pdf | |
| MCR18ERTF3480 | RES SMD 348 OHM 1% 1/4W 1206 | MCR18ERTF3480.pdf | |
| V704715000J0G | 4 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | V704715000J0G.pdf |