| Manufacturer Part Number: | SMBG5364A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 5W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMBG5364A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMBG5364A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 5W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 23.8V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing | |
| Supplier Device Package | SMBG (DO-215AA) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMBG5364A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMBG5364A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of SMBG5364A/TR13 is new and unused, you can buy SMBG5364A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMBG5364A/TR13.
| GRM2166T1H621JD15D | 620pF 50V Ceramic Capacitor T2H 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2166T1H621JD15D.pdf | |
| MA15KP160CAE3 | TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AR | MA15KP160CAE3.pdf | |
| 742792662 | 1 kOhm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount Signal Line 600mA 1 Lines 300 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | 742792662.pdf | |
| MHQ0402P2N7CT000 | 2.7nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 400 mOhm Max 01005 (0402 Metric) | MHQ0402P2N7CT000.pdf | |
| MC7912ACTG | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -12V 1A TO-220AB | MC7912ACTG.pdf | |
| TC86W-1-202 | 2k Ohm 0.3W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment | TC86W-1-202.pdf | |
| VE-B5Y-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VE-B5Y-EX-F1.pdf | |
| V72B12H250BF2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W | V72B12H250BF2.pdf | |
| OACM-UH | AC Output Module 0.05 ~ 5A 24 ~ 280VAC (120VAC Nom) Output 15VDC (3 ~ 15VDC) Supply | OACM-UH.pdf | |
| OMA160S | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm) | OMA160S.pdf | |
| PC02A-14-5P | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PC02A-14-5P.pdf | |
| CN0967C20G41S8Y040 | 26500 41C 41#20 S TH RECP LC | CN0967C20G41S8Y040.pdf | |
| 5-1393561-7 | CONN D-SUB CABLE BUSHING 9 POS | 5-1393561-7.pdf | |
| FH26-39S-0.3SHW(98) | 39 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle | FH26-39S-0.3SHW(98).pdf | |
| Y14962K43000T0R | RES SMD 2.43K OHM 0.15W 1206 | Y14962K43000T0R.pdf |