| Manufacturer Part Number: | SMBG5337A/TR13 |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.7V 5W ±10% Surface Mount SMBG (DO-215AA) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMBG5337A/TR13 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMBG5337A/TR13 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | SMByyyyy Device OBS Aug/2016 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Last Time Buy | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.7V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 5W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing | |
| Supplier Device Package | SMBG (DO-215AA) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMBG5337A/TR13 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMBG5337A/TR13 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of SMBG5337A/TR13 is new and unused, you can buy SMBG5337A/TR13 Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMBG5337A/TR13.
| GEC65DREF-S13 | CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND | GEC65DREF-S13.pdf | |
| AT49F002NT-12JI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC | AT49F002NT-12JI.pdf | |
| MIC5212-SJYM | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 2.5V 500mA 8-SOIC | MIC5212-SJYM.pdf | |
| QBHP684UE-IWV-NW | LED Lighting - White, Neutral 4000K 3.8V 700mA 130° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | QBHP684UE-IWV-NW.pdf | |
| VE-BTZ-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VE-BTZ-IY-F4.pdf | |
| ERA-8AEB392V | RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 | ERA-8AEB392V.pdf | |
| TVS07RF-23-21PB | 21 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVS07RF-23-21PB.pdf | |
| 09461453410 | 3 Position Rectangular Plug Connector Crimp 14-16 AWG | 09461453410.pdf | |
| 1895920000 | 22 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1895920000.pdf | |
| RT2010DKE0795K3L | RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/2W 2010 | RT2010DKE0795K3L.pdf | |
| RG2012P-9761-W-T1 | RES SMD 9.76KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-9761-W-T1.pdf | |
| CMF5590K900FHRE | RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5590K900FHRE.pdf |