| Manufacturer Part Number: | SL1011B150A |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse Inc. |
| Product Category: | Gas Discharge Tube Arresters (GDT) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | GDT 150V 10KA THROUGH HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SL1011B150A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SL1011B150A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | GDT Capacity Expansion 01/Feb/2016 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Gas Discharge Tube Arresters (GDT) | |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | |
| Series | SL1011B | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 150V | |
| Impulse Discharge Current (8/20µs) | 10000A (10kA) | |
| Tolerance | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Fail Short | No | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial Cylinder | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SL1011B150A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SL1011B150A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Littelfuse Inc. all series components. The condition of SL1011B150A is new and unused, you can buy SL1011B150A Littelfuse Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SL1011B150A.
| SMD075F-2 | POLYSWITCH 0.75A HOLD SMD | SMD075F-2.pdf | |
| ABM3-9.8304MHZ-D2Y-T | 9.8304MHz ±20ppm Crystal 18pF 120 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) | ABM3-9.8304MHZ-D2Y-T.pdf | |
| SIT8008BC-71-33S-16.000000E | OSC XO 3.3V 16MHZ ST | SIT8008BC-71-33S-16.000000E.pdf | |
| 8N3DV85FC-0064CDI8 | VCXO IC 106.25MHz, 100MHz 6-CLCC | 8N3DV85FC-0064CDI8.pdf | |
| 8N3QV01EG-1030CDI8 | VCXO IC 312.5MHz 10-CLCC | 8N3QV01EG-1030CDI8.pdf | |
| XRA1206IL16-F | I/O Expander 8 I²C, SMBus 400kHz 16-QFN (3x3) | XRA1206IL16-F.pdf | |
| NCV86604BDT50RKG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 150mA DPAK-5 | NCV86604BDT50RKG.pdf | |
| ACPL-W340-060E | 1A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 6-SO Stretched | ACPL-W340-060E.pdf | |
| VE-2V4-MX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-2V4-MX-F3.pdf | |
| CA3100R32-5SB | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3100R32-5SB.pdf | |
| M80-4111001 | 10 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | M80-4111001.pdf | |
| ZPDR-18V-S | 18 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.059" (1.50mm) | ZPDR-18V-S.pdf | |
| LCA1/0-56-X | Terminal Connector Rectangular Rectangular Tongue 1/0 AWG 5/16 Stud | LCA1/0-56-X.pdf | |
| 36927 | Ring Terminal Connector 3/8 Stud Circular 3/0 AWG Crimp | 36927.pdf | |
| RG1005P-4422-C-T10 | RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402 | RG1005P-4422-C-T10.pdf |