| Manufacturer Part Number: | SL1011B145A |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse Inc. |
| Product Category: | Gas Discharge Tube Arresters (GDT) |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | GDT 145V 10KA THROUGH HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SL1011B145A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SL1011B145A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | GDT Capacity Expansion 01/Feb/2016 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Gas Discharge Tube Arresters (GDT) | |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | |
| Series | SL1011B | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Voltage - DC Spark Over (Nom) | 145V | |
| Impulse Discharge Current (8/20µs) | 10000A (10kA) | |
| Tolerance | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Fail Short | No | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial Cylinder | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SL1011B145A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SL1011B145A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Littelfuse Inc. all series components. The condition of SL1011B145A is new and unused, you can buy SL1011B145A Littelfuse Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SL1011B145A.
| ESMG500ELL470MF11D | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ELL470MF11D.pdf | |
| STE1000-60T4MI | 1000µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 60V Axial 500 mOhm 0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm) | STE1000-60T4MI.pdf | |
| SMAJ45C | TVS DIODE 45VWM 76.34VC SMA | SMAJ45C.pdf | |
| ECC30DCWD-S288 | CONN EDGECARD 60POS .100" | ECC30DCWD-S288.pdf | |
| SIT1602AC-22-33S-50.000000D | Oscillator | SIT1602AC-22-33S-50.000000D.pdf | |
| K1400GRP | Diac/Sidac Thyristor 130 ~ 146V 1A DO-15 | K1400GRP.pdf | |
| AT90S1200A-4SC | AVR AVR® 90S Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 1KB (512 x 16) FLASH 20-SOIC | AT90S1200A-4SC.pdf | |
| TPS2553DBVT | IC PWR DIST SWITCH ADJ SOT23-6 | TPS2553DBVT.pdf | |
| BD46281G-TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 5-SSOP | BD46281G-TR.pdf | |
| VI-2NX-CV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W | VI-2NX-CV-F4.pdf | |
| ERA-8AEB2372V | RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 | ERA-8AEB2372V.pdf | |
| M80-5010642 | 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | M80-5010642.pdf | |
| M20-7892246 | 22 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | M20-7892246.pdf | |
| YR1B19R6CC | RES 19.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL | YR1B19R6CC.pdf |