| Manufacturer Part Number: | SJPZ-E33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Sanken |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 33V 1W ±6% Surface Mount SJP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SJPZ-E33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SJPZ-E33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Sanken | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V | |
| Tolerance | ±6% | |
| Power - Max | 1W | |
| Impedance (Max) (Zzt) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 25V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead | |
| Supplier Device Package | SJP | |
| Standard Package | 1,800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SJPZ-E33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SJPZ-E33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Sanken all series components. The condition of SJPZ-E33V is new and unused, you can buy SJPZ-E33V Sanken with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SJPZ-E33V.
| UUJ2E220MNQ1ZD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2E220MNQ1ZD.pdf | |
| 021706.3MXBP | FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM | 021706.3MXBP.pdf | |
| 108-0750-001 | Banana Plug Connector Standard Banana Threaded, External (Nut) | 108-0750-001.pdf | |
| GBM43DRMH | CONN EDGECARD 86POS .156 WW | GBM43DRMH.pdf | |
| RCM40DCMH-S288 | CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND | RCM40DCMH-S288.pdf | |
| SIT3807AC-2-25SH | 1.544MHz ~ 49.152MHz LVCMOS, LVTTL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 33mA Standby | SIT3807AC-2-25SH.pdf | |
| 1944-17J | 2.2µH Unshielded Molded Inductor 610mA 750 mOhm Max Axial | 1944-17J.pdf | |
| DS1100LU-175+ | Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 175ns 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | DS1100LU-175+.pdf | |
| 8N3Q001KG-0157CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 100.011MHz, 99.989MHz, 100.022MHz 10-CLCC | 8N3Q001KG-0157CDI.pdf | |
| EPM7128SQC100-7N | IC CPLD 128MC 7.5NS 100QFP | EPM7128SQC100-7N.pdf | |
| VE-B4Z-CY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VE-B4Z-CY-B1.pdf | |
| DTS24W21-35JC | 79 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | DTS24W21-35JC.pdf | |
| 97-3106A28-9SW | AB 12C 6#16, 6#12 SKT PLUG | 97-3106A28-9SW.pdf | |
| 3-353512-0 | 30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | 3-353512-0.pdf | |
| 4310H-101-122LF | RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP | 4310H-101-122LF.pdf |