| Manufacturer Part Number: | SHSP100M110A |
|---|---|
| Manufacturer: | Crouzet USA |
| Product Category: | Time Delay Relays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | SS TIMR INTERVAL, 100M ADJ, 110V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SHSP100M110A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SHSP100M110A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Relays | |
| Family | Time Delay Relays | |
| Manufacturer | Crouzet USA | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SHSP100M110A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SHSP100M110A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Crouzet USA all series components. The condition of SHSP100M110A is new and unused, you can buy SHSP100M110A Crouzet USA with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SHSP100M110A.
| MAPLAD6.5KP85CAE3 | TVS DIODE 85VWM 137VC MINIPLAD | MAPLAD6.5KP85CAE3.pdf | |
| 501ACA100M000BAG | 100MHz LVCMOS CMEMS® Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 501ACA100M000BAG.pdf | |
| 520L15CA38M4000 | 38.4MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 2.5mA | 520L15CA38M4000.pdf | |
| SPC5674KF0VMS2 | e200z7d MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 180MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 473-MAPBGA (19x19) | SPC5674KF0VMS2.pdf | |
| VI-B4Z-MW-S | CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W | VI-B4Z-MW-S.pdf | |
| EC2-24ND | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Through Hole | EC2-24ND.pdf | |
| RC0402FR-076K98L | RES SMD 6.98K OHM 1% 1/16W 0402 | RC0402FR-076K98L.pdf | |
| ERJ-S06F6803V | RES SMD 680K OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F6803V.pdf | |
| 030-8588-016 | Pin Contact 16-18 AWG Size 12 Crimp Gold | 030-8588-016.pdf | |
| 9C04021A4303FLHF3 | RES SMD 430K OHM 1% 1/16W 0402 | 9C04021A4303FLHF3.pdf | |
| 4308M-101-151 | RES ARRAY 7 RES 150 OHM 8SIP | 4308M-101-151.pdf |