| Manufacturer Part Number: | S4924R-822K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Shielded Inductor 535mA 1.32 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-822K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-822K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 535mA | |
| Current - Saturation | 535mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.32 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-822K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-822K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-822K is new and unused, you can buy S4924R-822K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-822K.
| M39003/01-7112H | 22µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-7112H.pdf | |
| ABC07DRTI | CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD | ABC07DRTI.pdf | |
| UGB8AT-E3/81 | Diode Standard 50V 8A Surface Mount TO-263AB | UGB8AT-E3/81.pdf | |
| MMSZ4707-G3-08 | Zener Diode 20V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ4707-G3-08.pdf | |
| JANTXV1N4106UR-1 | Zener Diode 12V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AA | JANTXV1N4106UR-1.pdf | |
| MAX520ACPE | 8 Bit Digital to Analog Converter 4 16-PDIP | MAX520ACPE.pdf | |
| VE-J61-CW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VE-J61-CW-B1.pdf | |
| DC2046A-C | LT4276B, LT4321 - Power Management, Power Over Ethernet (POE) Evaluation Board | DC2046A-C.pdf | |
| LTR50UZPF10R0 | RES SMD 10 OHM 1W 2010 WIDE | LTR50UZPF10R0.pdf | |
| ABC49DRTF-S13 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | ABC49DRTF-S13.pdf | |
| FX10A-140P/14-SV(21) | 140 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | FX10A-140P/14-SV(21).pdf | |
| PEC27SAHN | 27 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PEC27SAHN.pdf | |
| RN55C3751FRE6 | RES 3.75K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55C3751FRE6.pdf |