| Manufacturer Part Number: | S4924R-334K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µH Shielded Inductor 218mA 6.4 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-334K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-334K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 330µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 218mA | |
| Current - Saturation | 55mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-334K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-334K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-334K is new and unused, you can buy S4924R-334K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-334K.
| ECQ-U2A393KL | 0.039µF Film Capacitor 275V Polyester, Metallized Radial 0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm) | ECQ-U2A393KL.pdf | |
| MKT1813522254G | 2.2µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Axial 0.512" Dia x 1.240" L (13.00mm x 31.50mm) | MKT1813522254G.pdf | |
| ESC05DRES-S734 | CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET | ESC05DRES-S734.pdf | |
| ISL9014AIRPPZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.85V 300mA 10-DFN (3x3) | ISL9014AIRPPZ.pdf | |
| C503B-GAN-CB0C0891 | Green 530nm LED Indication - Discrete 3.2V Radial | C503B-GAN-CB0C0891.pdf | |
| V300C3V3E50B | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W | V300C3V3E50B.pdf | |
| V300A8T300BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W | V300A8T300BN3.pdf | |
| VI-BV2-MX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VI-BV2-MX-F3.pdf | |
| VE-2WW-MW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W | VE-2WW-MW-F3.pdf | |
| HSA25900RJ | RES CHAS MNT 900 OHM 5% 25W | HSA25900RJ.pdf | |
| 97-3106B28-12SW-417 | AB 26C 26#16 SKT PLUG | 97-3106B28-12SW-417.pdf | |
| RT1210BRD071K15L | RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD071K15L.pdf | |
| CRCW12181R13FNEK | RES SMD 1.13 OHM 1% 1W 1218 | CRCW12181R13FNEK.pdf |