| Manufacturer Part Number: | S4924R-273K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Shielded Inductor 504mA 1.19 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-273K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-273K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 504mA | |
| Current - Saturation | 195mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.19 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 38MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-273K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-273K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-273K is new and unused, you can buy S4924R-273K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-273K.
| CGA4C2C0G1H822J060AA | 8200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4C2C0G1H822J060AA.pdf | |
| 1210AA681KAT1A | 680pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 1210AA681KAT1A.pdf | |
| B32529C1823J289 | 0.082µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial | B32529C1823J289.pdf | |
| P4KE16HE3/54 | TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC AXIAL | P4KE16HE3/54.pdf | |
| GDZ3V3B-HE3-08 | Zener Diode 3.3V 200mW ±4% Surface Mount SOD-323 | GDZ3V3B-HE3-08.pdf | |
| IPA60R400CEXKSA1 | MOSFET N-CH 600V TO-220-3 | IPA60R400CEXKSA1.pdf | |
| PQ1CY1032ZZH | Buck Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable ±1.26V 1 Output 3.5A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | PQ1CY1032ZZH.pdf | |
| VE-22L-CX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W | VE-22L-CX-B1.pdf | |
| VI-B72-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-B72-MY-B1.pdf | |
| RNCF0805BTE24K9 | RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RNCF0805BTE24K9.pdf | |
| DDMME43W2P | 43 (41 + 2 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Panel Mount Solder Cup | DDMME43W2P.pdf | |
| 311-P-10-3S-B-12 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | 311-P-10-3S-B-12.pdf | |
| M55342K03B109BRWS | RES SMD 109K OHM 0.1% 1/5W 1005 | M55342K03B109BRWS.pdf | |
| 768161274GPTR13 | RES ARRAY 15 RES 270K OHM 16SOIC | 768161274GPTR13.pdf |