| Manufacturer Part Number: | S4924R-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Shielded Inductor 1.42A 190 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.42A | |
| Current - Saturation | 1.42A | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 190 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 44 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-222K is new and unused, you can buy S4924R-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-222K.
| CWR26KK106KBGA\PR | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2711 (6728 Metric) 350 mOhm 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm) | CWR26KK106KBGA\PR.pdf | |
| RBM28DCTH-S288 | CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND | RBM28DCTH-S288.pdf | |
| CMS14(TE12L,Q,M) | DIODE SCHOTTKY 60V 2A MFLAT | CMS14(TE12L,Q,M).pdf | |
| SDQ25-2R2-R | Shielded 2 Coil Inductor Array 9.25µH Inductance - Connected in Series 2.31µH Inductance - Connected in Parallel 35.1 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 2.67A Nonstandard | SDQ25-2R2-R.pdf | |
| MAX17109ETJ+ | LCD Monitor, Notebook Display PMIC 32-TQFN-EP (5x5) | MAX17109ETJ+.pdf | |
| MOC81053SD | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 1 Channel 6-SMD | MOC81053SD.pdf | |
| VE-B3D-IU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W | VE-B3D-IU-F1.pdf | |
| MENB1030A0541F01 | 5V 30W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | MENB1030A0541F01.pdf | |
| AQB1A1-ZT7/14VDC | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SIP | AQB1A1-ZT7/14VDC.pdf | |
| BACC63EEA-04SNH | SJS 4#16 PLUG INLINE WHT | BACC63EEA-04SNH.pdf | |
| 1014400000 | Terminal Block Connector 2 Position Disconnect Beige 8-20 AWG | 1014400000.pdf | |
| MCT06030D9090BP500 | RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0603 | MCT06030D9090BP500.pdf | |
| TNPW040239K0BETD | RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 | TNPW040239K0BETD.pdf |