| Manufacturer Part Number: | S4924R-154K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150µH Shielded Inductor 272mA 4.1 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-154K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-154K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 150µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 272mA | |
| Current - Saturation | 84mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 55 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 8.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-154K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-154K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-154K is new and unused, you can buy S4924R-154K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-154K.
| LGY1V682MELA35 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V682MELA35.pdf | |
| GRM0335C1H3R3CA01D | 3.3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H3R3CA01D.pdf | |
| 293D107X0020E2TE3 | 100µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 500 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | 293D107X0020E2TE3.pdf | |
| GTCA35-421M-R05 | GDT 420V 20% 5KA THROUGH HOLE | GTCA35-421M-R05.pdf | |
| RCC06DRTI | CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD | RCC06DRTI.pdf | |
| HBC13DREN-S13 | CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND | HBC13DREN-S13.pdf | |
| ZTX795ASTOA | TRANS PNP 140V 0.5A E-LINE | ZTX795ASTOA.pdf | |
| KSC2785GBU | TRANS NPN 50V 0.15A TO-92S | KSC2785GBU.pdf | |
| VI-J1P-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W | VI-J1P-MW-B1.pdf | |
| TMDSHVPSFBKIT | TMS320F28027 C2000™, Piccolo™ AC/DC, Secondary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board | TMDSHVPSFBKIT.pdf | |
| AA1206FR-071K43L | RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206 | AA1206FR-071K43L.pdf | |
| C48-03R14-4S-102 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | C48-03R14-4S-102.pdf | |
| AIB30-28-10PC | GT 7C 2#4 2#8 3#12 PIN RECP WA | AIB30-28-10PC.pdf | |
| TVS06RS-19-32JC-LC | TV 32C 32#20 SKT PLUG | TVS06RS-19-32JC-LC.pdf | |
| 961208-5900-AR-TP | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 961208-5900-AR-TP.pdf |