| Manufacturer Part Number: | S4924R-152K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5µH Shielded Inductor 1.78A 120 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-152K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-152K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.78A | |
| Current - Saturation | 1.78A | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 120 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 44 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 115MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-152K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-152K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-152K is new and unused, you can buy S4924R-152K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-152K.
| PME271Y522MR30 | 0.022µF Film Capacitor 250V 1000V (1kV) Paper, Metallized Radial 0.728" L x 0.287" W (18.50mm x 7.30mm) | PME271Y522MR30.pdf | |
| 0437.500WR | FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC | 0437.500WR.pdf | |
| 8N4DV85KC-0069CDI8 | VCXO IC 250MHz, 250MHz 6-CLCC | 8N4DV85KC-0069CDI8.pdf | |
| MAX4741EKA+T | 2 Circuit IC Switch 1:1 800 mOhm SOT-23-8 | MAX4741EKA+T.pdf | |
| 93LC76-I/P | IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8DIP | 93LC76-I/P.pdf | |
| MIC5219-3.3YMM-TR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA 8-MSOP | MIC5219-3.3YMM-TR.pdf | |
| DEMO9S08SF4 | MC9S08SF4 HCS08 MCU 8-Bit HCS08 Embedded Evaluation Board | DEMO9S08SF4.pdf | |
| PT02SE14-18SX | PTSE 18C 18#20 SKT RECP | PT02SE14-18SX.pdf | |
| 951409-9012506-AR | 9 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole | 951409-9012506-AR.pdf | |
| 2132415-8 | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Tin | 2132415-8.pdf | |
| 1740275 | 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1740275.pdf | |
| AF164-FR-07910KL | RES ARRAY 4 RES 910K OHM 1206 | AF164-FR-07910KL.pdf |