| Manufacturer Part Number: | S4924R-121K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120nH Shielded Inductor 3.345A 34 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 120nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3.345A | |
| Current - Saturation | 3.345A | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 34 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 425MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-121K is new and unused, you can buy S4924R-121K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-121K.
| TMK063CG8R2DP-F | 8.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | TMK063CG8R2DP-F.pdf | |
| SIT9121AI-2D3-25E100.000000Y | OSC XO 2.5V 100MHZ | SIT9121AI-2D3-25E100.000000Y.pdf | |
| 2890-24J | 15µH Unshielded Molded Inductor 365mA 3.25 Ohm Max Axial | 2890-24J.pdf | |
| ATMEGA168A-PU | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 16KB (8K x 16) FLASH 28-PDIP | ATMEGA168A-PU.pdf | |
| 74HC3G14DP,125 | Inverter IC 3 Channel Schmitt Trigger 8-TSSOP | 74HC3G14DP,125.pdf | |
| VE-26B-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-26B-EY-F2.pdf | |
| VE-24D-IY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VE-24D-IY-B1.pdf | |
| AMM32DRSZ-S664 | CONN EDGECARD 64POS .156" | AMM32DRSZ-S664.pdf | |
| 1-650122-8 | AMP PACE CONN 32POS 100X200C/L | 1-650122-8.pdf | |
| TV06DZ-23-55SC-LC | TV 55C 55#20 SKT PLUG | TV06DZ-23-55SC-LC.pdf | |
| TS10A15B00J0G | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 270° Free Hanging (In-Line) | TS10A15B00J0G.pdf | |
| HI11005200J0G | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | HI11005200J0G.pdf | |
| RT0603BRC07330RL | RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRC07330RL.pdf | |
| RT1210BRD0714R3L | RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD0714R3L.pdf |