| Manufacturer Part Number: | S4924R-103K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Shielded Inductor 485mA 1.62 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-103K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-103K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 485mA | |
| Current - Saturation | 485mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.62 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 46MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-103K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-103K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-103K is new and unused, you can buy S4924R-103K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-103K.
| RSM12DREN | CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET | RSM12DREN.pdf | |
| 2209-H | 47µH Shielded Toroidal Inductor 6.7A 24 mOhm Max Radial | 2209-H.pdf | |
| LTC2240CUP-10#TRPBF | 10 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-QFN (9x9) | LTC2240CUP-10#TRPBF.pdf | |
| S9S08DZ16F1MLF | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | S9S08DZ16F1MLF.pdf | |
| CLU026-1204C1-303H7G5 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLU026 White, Warm Square | CLU026-1204C1-303H7G5.pdf | |
| XREWHT-L1-0000-00AE6 | LED Lighting XLamp® XR-E White, Warm 3500K 3.3V 350mA 90° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XREWHT-L1-0000-00AE6.pdf | |
| RAM-1205S-R | CONVERTER DC/DC 12VIN 5VOUT 1W | RAM-1205S-R.pdf | |
| VE-B0H-CX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | VE-B0H-CX-B1.pdf | |
| VI-2ND-MX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W | VI-2ND-MX-F4.pdf | |
| VE-2NT-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VE-2NT-MW-B1.pdf | |
| FPS300048/S | AC/DC CONVERTER 48V 3000W | FPS300048/S.pdf | |
| 787170-5 | 50 Position D-Type Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | 787170-5.pdf | |
| 1103171-1 | CONN HSG | 1103171-1.pdf | |
| CRGH2512F4K12 | RES SMD 4.12K OHM 1% 2W 2512 | CRGH2512F4K12.pdf |