| Manufacturer Part Number: | S4924R-101K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100nH Shielded Inductor 3.9A 25 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924R-101K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924R-101K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 100nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3.9A | |
| Current - Saturation | 3.9A | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 25 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 450MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924R-101K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924R-101K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924R-101K is new and unused, you can buy S4924R-101K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924R-101K.
| BFC237327185 | 1.8µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | BFC237327185.pdf | |
| 824500641 | TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC | 824500641.pdf | |
| 2007855-1 | IMP100S,H,V5P10C,UG,REW39,4.5 | 2007855-1.pdf | |
| W-095-06 | Terminal Butt Splice, Inline, Individual Openings Connector Crimp 1900-6755 CMA Yellow | W-095-06.pdf | |
| IDT23S08-1HPGI8 | IC CLK MULT PLL HI DRV 16-TSSOP | IDT23S08-1HPGI8.pdf | |
| LT6014IDD#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-DFN (3x3) | LT6014IDD#PBF.pdf | |
| BD49K30G-TL | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 3-SSOP | BD49K30G-TL.pdf | |
| LTC3711EGN#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 24-SSOP | LTC3711EGN#TRPBF.pdf | |
| VI-J7W-CZ-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W | VI-J7W-CZ-F4.pdf | |
| STV-974/552S-R01 | STV0974E, VS6552 - CMOS Imaging, Color (RGB) Sensor Evaluation Board | STV-974/552S-R01.pdf | |
| CTVP00RW-13-4S-LC | CTV 4C 4#16 SKT RECP | CTVP00RW-13-4S-LC.pdf | |
| KJB0T13W8PDL | 8 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | KJB0T13W8PDL.pdf | |
| TS10515D00J0G | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | TS10515D00J0G.pdf |