| Manufacturer Part Number: | S4924-684K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µH Shielded Inductor 160mA 11.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | S4924-684K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-S4924-684K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | S4924 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 680µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 160mA | |
| Current - Saturation | 38mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.220" (5.58mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | S4924-684K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
S4924-684K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of S4924-684K is new and unused, you can buy S4924-684K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for S4924-684K.
| UEP1C102MHD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1C102MHD.pdf | |
| LPW153M1EQ30V-W | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPW153M1EQ30V-W.pdf | |
| 8N3QV01FG-1107CDI | VCXO IC 187.5MHz, 150MHz, 300MHz, 300MHz 10-CLCC | 8N3QV01FG-1107CDI.pdf | |
| MC74AC14N | Inverter IC 6 Channel 14-PDIP | MC74AC14N.pdf | |
| XC6123A617ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6123A617ER-G.pdf | |
| MDP-OMAP3430-11-256512R | OMAP3430 Zoom™ OMAP™ MPU ARM® Cortex®-A8 Embedded Evaluation Board | MDP-OMAP3430-11-256512R.pdf | |
| D38999/20FJ46SDL | 46 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | D38999/20FJ46SDL.pdf | |
| MS27466T17B35PL/C | 55 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | MS27466T17B35PL/C.pdf | |
| 0853-0-15-20-82-14-11-0 | CONN PIN SPRING-LOAD .378 | 0853-0-15-20-82-14-11-0.pdf | |
| 66953-027LF | 54 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 66953-027LF.pdf | |
| 2822343-4 | 7 Position Rectangular Housing Connector Plug Gray 0.095" (2.40mm) | 2822343-4.pdf | |
| YC324-FK-07787KL | RES ARRAY 4 RES 787K OHM 2012 | YC324-FK-07787KL.pdf | |
| RN65D61R9FR36 | RES 61.9 OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65D61R9FR36.pdf |