| Manufacturer Part Number: | RSMF1JT200K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES MO 1W 200K OHM 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSMF1JT200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSMF1JT200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RSMF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSMF1JT200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSMF1JT200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RSMF1JT200K is new and unused, you can buy RSMF1JT200K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSMF1JT200K.
| EBM44DRKN | CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD | EBM44DRKN.pdf | |
| 8N4DV85KC-0174CDI8 | VCXO IC 136MHz, 155MHz 6-CLCC | 8N4DV85KC-0174CDI8.pdf | |
| MAX913EPA+ | Comparator with Latch Complementary, TTL 8-PDIP | MAX913EPA+.pdf | |
| IRMCK311TR | Motor Driver Power MOSFET, IGBT I²C, RS-232, SPI 64-MQFP (10x10) | IRMCK311TR.pdf | |
| MAX16043TG+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 4 Channel 24-TQFN (4x4) | MAX16043TG+T.pdf | |
| 008193001201 | PMI BASE T-1 3/4 15/32 SOLDER | 008193001201.pdf | |
| KTR18EZPF1R60 | RES SMD 1.6 OHM 1% 1/4W 1206 | KTR18EZPF1R60.pdf | |
| TV06DZ-21-41A | TV 41C 41#20 PIN PLUG | TV06DZ-21-41A.pdf | |
| CIR06CF-24A-25P-F80-VO | 25 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Cable Clamp | CIR06CF-24A-25P-F80-VO.pdf | |
| TVPS00RF-21-39SC-LC | TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP | TVPS00RF-21-39SC-LC.pdf | |
| D09P91C4GI00LF | 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Press-Fit | D09P91C4GI00LF.pdf | |
| 1857977 | 11 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1857977.pdf | |
| 9C08052A1R74FGHFT | RES SMD 1.74 OHM 1% 1/8W 0805 | 9C08052A1R74FGHFT.pdf | |
| RSS3W47RJTB | RES 47.0 OHM 3W 5% AXIAL | RSS3W47RJTB.pdf |