| Manufacturer Part Number: | RSF200JB-73-82K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 17935 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 82K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSF200JB-73-82K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSF200JB-73-82K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| Online Catalog | RSF Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | RSF | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSF200JB-73-82K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSF200JB-73-82K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of RSF200JB-73-82K is new and unused, you can buy RSF200JB-73-82K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSF200JB-73-82K.
| SR151A820KAA | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR151A820KAA.pdf | |
| K2000GHU | Diac/Sidac Thyristor 190 ~ 215V 1A DO-15 | K2000GHU.pdf | |
| DDTC123EUA-7 | TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 | DDTC123EUA-7.pdf | |
| 8N4QV01LG-0092CDI8 | VCXO IC 148.5MHz, 148.351648MHz, 74.25MHz, 74.175824MHz 10-CLCC | 8N4QV01LG-0092CDI8.pdf | |
| SN761645DBTR | IC DGTL TV TURNER 38TSSOP | SN761645DBTR.pdf | |
| SN74BCT2244DWRE4 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74BCT2244DWRE4.pdf | |
| 39-10-3 | LED HARDWARE LENS FILTER CLEAR | 39-10-3.pdf | |
| CNX722C40005B | LED Panel Indicator Yellow Diffused 5V 20mA Round with Domed Top, 25.60mm | CNX722C40005B.pdf | |
| DC337A | LTC1775 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | DC337A.pdf | |
| CTVS06RF-25-37PC | 37 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTVS06RF-25-37PC.pdf | |
| HW03705100J0G | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | HW03705100J0G.pdf | |
| AA1210FR-078R2L | RES SMD 8.2 OHM 1% 1/2W 1210 | AA1210FR-078R2L.pdf | |
| SM4124FT2R87 | RES SMD 2.87 OHM 1% 2W 4124 | SM4124FT2R87.pdf | |
| 4610X-102-680LF | RES ARRAY 5 RES 68 OHM 10SIP | 4610X-102-680LF.pdf | |
| MBB02070C5361FCT00 | RES 5.36K OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C5361FCT00.pdf |