| Manufacturer Part Number: | RSF100JB-73-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Yageo |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 17388 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSF100JB-73-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSF100JB-73-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Leaded Resistors | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | RSF Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Yageo | |
| Series | RSF | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSF100JB-73-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSF100JB-73-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Yageo all series components. The condition of RSF100JB-73-330K is new and unused, you can buy RSF100JB-73-330K Yageo with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSF100JB-73-330K.
| GRM0225C1E9R7DDAEL | 9.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E9R7DDAEL.pdf | |
| C901U220JYSDAAWL20 | 22pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U220JYSDAAWL20.pdf | |
| MKP385382100JII2B0 | 0.082µF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm) | MKP385382100JII2B0.pdf | |
| SA15AG | TVS DIODE 15VWM 24.4VC AXIAL | SA15AG.pdf | |
| BTA310X-600E,127 | TRIAC 600V 10A TO220F | BTA310X-600E,127.pdf | |
| CZTA92 TR | TRANS PNP 300V 0.5A SOT223 | CZTA92 TR.pdf | |
| 2PC4617RM,315 | TRANS NPN 50V 0.1A SC101 | 2PC4617RM,315.pdf | |
| DAC10GS | 10 Bit Digital to Analog Converter 1 18-SOIC | DAC10GS.pdf | |
| LT1999IS8-50#TRPBF | Current Sense Amplifier 1 Circuit 8-SO | LT1999IS8-50#TRPBF.pdf | |
| MT46V32M16TG-5B:C | IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP | MT46V32M16TG-5B:C.pdf | |
| TV06RQW-25-7PE | 99 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06RQW-25-7PE.pdf | |
| KJB6T11W5SNL | 5 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T11W5SNL.pdf | |
| DF40C-24DP-0.4V(58) | 24 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | DF40C-24DP-0.4V(58).pdf | |
| OSTTP232150 | 23 Position Wire to Board Terminal Block Angled 0.200" (5.08mm) Through Hole | OSTTP232150.pdf | |
| PLT1206Z1621LBTS | RES SMD 1.62KOHM 0.01% 0.4W 1206 | PLT1206Z1621LBTS.pdf |