| Manufacturer Part Number: | RSEL-20R5W |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda Americas Inc. |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | EMI FILTER 250VAC 0.5A WIRE TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSEL-20R5W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSEL-20R5W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas Inc. | |
| Series | RSEL | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Single Phase | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | 250V | |
| Voltage - Rated AC | 250V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 500mA | |
| Frequency - Operating | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | CSA, EN, UL | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Wire Leads | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSEL-20R5W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSEL-20R5W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK-Lambda Americas Inc. all series components. The condition of RSEL-20R5W is new and unused, you can buy RSEL-20R5W TDK-Lambda Americas Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSEL-20R5W.
| RMM15DRYN-S13 | CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND | RMM15DRYN-S13.pdf | |
| RB551V-30-TP | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323 | RB551V-30-TP.pdf | |
| SMBJ5936A/TR13 | Zener Diode 30V 2W ±10% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5936A/TR13.pdf | |
| B82471A1473M | 47µH Unshielded Wirewound Inductor 720mA 370 mOhm Max Nonstandard | B82471A1473M.pdf | |
| 1415449C | 150µH Unshielded Wirewound Inductor 4.9A 55 mOhm Max Radial, Vertical Cylinder | 1415449C.pdf | |
| S0402-27NG3B | 27nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 360 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | S0402-27NG3B.pdf | |
| 542MLFT | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider IC 156MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | 542MLFT.pdf | |
| ATMEGA169-16MI | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (8K x 16) FLASH 64-QFN (9x9) | ATMEGA169-16MI.pdf | |
| SC68C2550BIB48,128 | IC UART DUAL W/FIFO 48-LQFP | SC68C2550BIB48,128.pdf | |
| X4645V8-2.7A | Supervisor 1 Channel 8-TSSOP | X4645V8-2.7A.pdf | |
| ERA-2AEB6981X | RES SMD 6.98KOHM 0.1% 1/16W 0402 | ERA-2AEB6981X.pdf | |
| ECC55DPGN | CONN EDGECARD 110POS .100" | ECC55DPGN.pdf | |
| RJHSEJ08208 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | RJHSEJ08208.pdf |