| Manufacturer Part Number: | RSEL-2006W |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda Americas Inc. |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | EMI FILTER 250VAC 6A WIRE TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSEL-2006W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSEL-2006W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas Inc. | |
| Series | RSEL | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Single Phase | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | 250V | |
| Voltage - Rated AC | 250V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 6A | |
| Frequency - Operating | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | CSA, EN, UL | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Wire Leads | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSEL-2006W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSEL-2006W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK-Lambda Americas Inc. all series components. The condition of RSEL-2006W is new and unused, you can buy RSEL-2006W TDK-Lambda Americas Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSEL-2006W.
| 1812WC102JAT1A | 1000pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812WC102JAT1A.pdf | |
| UP050SL1R8M-KEC | 1.8pF 50V Ceramic Capacitor SL Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050SL1R8M-KEC.pdf | |
| EBC22DCSH-S288 | CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND | EBC22DCSH-S288.pdf | |
| 403C35E24M57600 | 24.576MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 403C35E24M57600.pdf | |
| CPPC7-LT76P | 1MHz ~ 100MHz CMOS XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Standby | CPPC7-LT76P.pdf | |
| ZTT-20.00MX | 20MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30pF ±0.3% 30 Ohm -20°C ~ 80°C Through Hole | ZTT-20.00MX.pdf | |
| SN74LV8153N | IC SERIAL-TO-PARALLEL 20-DIP | SN74LV8153N.pdf | |
| 7008S35PF | IC SRAM 512KBIT 35NS 100TQFP | 7008S35PF.pdf | |
| LM4050AIM3X-5.0/NOPB | Shunt Voltage Reference IC ±0.1% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | LM4050AIM3X-5.0/NOPB.pdf | |
| MLESWT-A1-0000-0003E5 | LED Lighting XLamp® ML-E White, Neutral 4000K (3750K ~ 4250K) 9.6V 50mA 120° 4-SMD, J-Lead Exposed Pad | MLESWT-A1-0000-0003E5.pdf | |
| LPS42-M | AC/DC CONVERTER 5V 40W | LPS42-M.pdf | |
| 82EBP2284 | IDT82P2284 SuperJet™ Series Telecom, Line Interface Units (LIUs) Evaluation Board | 82EBP2284.pdf | |
| FX6A-50S-0.8SV | 50 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | FX6A-50S-0.8SV.pdf | |
| MTCPQKT1P2PFBA | I/O CONN | MTCPQKT1P2PFBA.pdf | |
| 155224-5302-RB | 24 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 155224-5302-RB.pdf |