| Manufacturer Part Number: | RSEL-2003A |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda Americas Inc. |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | EMI FILTER 250VAC 3A FAST TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSEL-2003A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSEL-2003A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas Inc. | |
| Series | RSEL | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Single Phase | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | 250V | |
| Voltage - Rated AC | 250V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 3A | |
| Frequency - Operating | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | CSA, EN, UL | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Quick Connect | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSEL-2003A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSEL-2003A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK-Lambda Americas Inc. all series components. The condition of RSEL-2003A is new and unused, you can buy RSEL-2003A TDK-Lambda Americas Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSEL-2003A.
| KSC2786OTA | RF Transistor NPN 20V 20mA 600MHz 250mW Through Hole TO-92S | KSC2786OTA.pdf | |
| 1008-391J | 390nH Unshielded Inductor 913mA 180 mOhm Max 2-SMD | 1008-391J.pdf | |
| X5168PZ | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-PDIP | X5168PZ.pdf | |
| TPS6735IPE4 | Buck Switching Regulator IC Negative Fixed -5V 1 Output 200mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | TPS6735IPE4.pdf | |
| ADUM1285BRZ-RL7 | General Purpose Digital Isolator 3000Vrms 2 Channel 25Mbps 25kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ADUM1285BRZ-RL7.pdf | |
| SI-B8U102280WW | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LT-H282A White, Warm Linear Light Strip | SI-B8U102280WW.pdf | |
| XPEBRO-L1-R250-00A02 | LED Lighting Color XLamp® XP-E2 Red-Orange 613nm (610nm ~ 615nm) 2-SMD, No Lead | XPEBRO-L1-R250-00A02.pdf | |
| LWR1801-6EG | AC/DC CONVERTER 49.4V 125W | LWR1801-6EG.pdf | |
| 61082-122402LF | 120 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 61082-122402LF.pdf | |
| 120603-1 | 64 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 120603-1.pdf | |
| 643406-3 | 05P UMNL PIN HDR ASSY BLK 94VO | 643406-3.pdf | |
| RT1210CRE0727K4L | RES SMD 27.4KOHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRE0727K4L.pdf | |
| MBB02070C2104FC100 | RES 2.1M OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C2104FC100.pdf |