| Manufacturer Part Number: | RSEL-2002W |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda Americas Inc. |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | EMI FILTER 250VAC 2A WIRE TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSEL-2002W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSEL-2002W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas Inc. | |
| Series | RSEL | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Single Phase | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | 250V | |
| Voltage - Rated AC | 250V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 2A | |
| Frequency - Operating | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | CSA, EN, UL | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Wire Leads | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSEL-2002W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSEL-2002W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK-Lambda Americas Inc. all series components. The condition of RSEL-2002W is new and unused, you can buy RSEL-2002W TDK-Lambda Americas Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSEL-2002W.
| UFG1H330MPM | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H330MPM.pdf | |
| BFC238042363 | 0.036µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | BFC238042363.pdf | |
| 416F320X2CLT | 32MHz ±15ppm Crystal 12pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F320X2CLT.pdf | |
| MT29F32G08AFACAWP-IT:C | IC FLASH 32GBIT 48TSOP | MT29F32G08AFACAWP-IT:C.pdf | |
| S-1135D25-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 300mA SOT-89-5 | S-1135D25-M5T1U.pdf | |
| ISL6329CRZ-T | - Controller, AMD SVI Voltage Regulator IC 2 Output 60-QFN (7x7) | ISL6329CRZ-T.pdf | |
| CT6X102 | 1k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment | CT6X102.pdf | |
| AT0603DRD07226KL | RES SMD 226K OHM 0.5% 1/10W 0603 | AT0603DRD07226KL.pdf | |
| AT0805DRE07787KL | RES SMD 787K OHM 0.5% 1/8W 0805 | AT0805DRE07787KL.pdf | |
| ABM18DSEI-S243 | CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET | ABM18DSEI-S243.pdf | |
| MS3107A16S-8S | AB 5C 5#16S SKT PLUG | MS3107A16S-8S.pdf | |
| CIR06AF-28-3P-F80-T12 | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CIR06AF-28-3P-F80-T12.pdf | |
| 1663624 | TURNED 2.5 CRIMP CONTACT MALE | 1663624.pdf | |
| CP00108K200KE66 | RES 8.2K OHM 10W 10% AXIAL | CP00108K200KE66.pdf |