| Manufacturer Part Number: | RSAL-20R5A |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK-Lambda Americas Inc. |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | EMI FILTER 250VAC 0.5A FAST TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RSAL-20R5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RSAL-20R5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas Inc. | |
| Series | RSAL | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Single Phase | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | 250V | |
| Voltage - Rated AC | 250V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 500mA | |
| Frequency - Operating | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | CSA, EN, UL | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Quick Connect | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RSAL-20R5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RSAL-20R5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TDK-Lambda Americas Inc. all series components. The condition of RSAL-20R5A is new and unused, you can buy RSAL-20R5A TDK-Lambda Americas Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RSAL-20R5A.
| VJ0805D361KXAAR | 360pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D361KXAAR.pdf | |
| MCM01-010ED821G-F | 820pF Mica Capacitor 500V Nonstandard SMD 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm) | MCM01-010ED821G-F.pdf | |
| DIN-064RSB-SR1-SH | CONN SOCKET DIN 64POS R/A GOLD | DIN-064RSB-SR1-SH.pdf | |
| PIC16C54-RCE/SO | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 18-SOIC | PIC16C54-RCE/SO.pdf | |
| V72C5E100BS | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | V72C5E100BS.pdf | |
| VE-B5X-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W | VE-B5X-IY-F2.pdf | |
| VE-JTV-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VE-JTV-MY-F1.pdf | |
| 7022KC | RELAY TIME DELAY | 7022KC.pdf | |
| CTV07RW-11-19PC-P15 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTV07RW-11-19PC-P15.pdf | |
| PQG3FST201 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Tin | PQG3FST201.pdf | |
| KJB0T13F8PC | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB0T13F8PC.pdf | |
| 1060325250 | Fiber Optic Connector SC | 1060325250.pdf |