| Manufacturer Part Number: | RPER71H331K2M1A03A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RPER71H331K2M1A03A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RPER71H331K2M1A03A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | RPE Series 23/Apr/2013 RPE Series Revision 06/Jan/2014 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | RPE | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Capacitance | 330pF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | General Purpose | |
| Ratings | - | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | |
| Features | - | |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RPER71H331K2M1A03A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RPER71H331K2M1A03A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RPER71H331K2M1A03A is new and unused, you can buy RPER71H331K2M1A03A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RPER71H331K2M1A03A.
| PV14-6FNB-3K | Blue 6 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | PV14-6FNB-3K.pdf | |
| ASEMDC2-LR-T3 | 100MHz, 106.25MHz, 125MHz, 156.25MHz CMOS MEMS (Silicon) Pin Configurable Oscillator 14-VFQFN Exposed Pad 2.25 V ~ 3.6 V 32mA (Typ) Enable/Disable | ASEMDC2-LR-T3.pdf | |
| IRAMS06UP60A-2 | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600V 6A PCB Module | IRAMS06UP60A-2.pdf | |
| SI5402DC-T1-E3 | MOSFET N-CH 30V 4.9A 1206-8 | SI5402DC-T1-E3.pdf | |
| IRG7PH42UD-EP | IGBT Trench 1200V 85A 320W Through Hole TO-247AD | IRG7PH42UD-EP.pdf | |
| N25W032A11EF640F TR | IC FLASH 32MBIT 108MHZ VFQFPN | N25W032A11EF640F TR.pdf | |
| ISO7230MDWR | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 3 Channel 150Mbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | ISO7230MDWR.pdf | |
| UCH-2.5/40-D48NB-C | CONV DC/DC 100W 2.5V 40A | UCH-2.5/40-D48NB-C.pdf | |
| V048T480T006 | VTM CURRENT MULTIPLIER 48V 6.25A | V048T480T006.pdf | |
| CTVP00RF-21-121SE-S1 | 121 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTVP00RF-21-121SE-S1.pdf | |
| PT01CE-12-3S(SR) | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | PT01CE-12-3S(SR).pdf | |
| 1665690000 | CONN HOOD SIDE ENTRY SZ7 PG29 | 1665690000.pdf | |
| RSMF3JT1R00 | RES METAL OX 3W 1 OHM 5% AXL | RSMF3JT1R00.pdf |