| Manufacturer Part Number: | ROV10-781K |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse Inc. |
| Product Category: | TVS - Varistors, MOVs |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | VARISTOR 780V 2.5KA DISC 10MM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ROV10-781K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ROV10-781K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | Circuit Protection Products Availabe 27/Jun/2016 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | TVS - Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Varistor Voltage (Min) | 702V | |
| Varistor Voltage (Typ) | 780V | |
| Varistor Voltage (Max) | 858V | |
| Current - Surge | 2.5kA | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Maximum AC Volts | 485VAC | |
| Maximum DC Volts | 640VDC | |
| Energy | 92J | |
| Package / Case | Disc 10mm | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ROV10-781K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ROV10-781K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Littelfuse Inc. all series components. The condition of ROV10-781K is new and unused, you can buy ROV10-781K Littelfuse Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ROV10-781K.
| UPW1V471MPD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V471MPD.pdf | |
| MAL202145682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202145682E3.pdf | |
| CKG57NX7T2E335M500JJ | 3.3µF 250V Ceramic Capacitor X7T Stacked SMD, 2 J-Lead 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | CKG57NX7T2E335M500JJ.pdf | |
| RBC43HETH | CONN EDGECARD .100" 43POS THRUHL | RBC43HETH.pdf | |
| EP2C15AF256A7N | IC FPGA 152 I/O 256FBGA | EP2C15AF256A7N.pdf | |
| MC74HCT04ADTR2G | Inverter IC 6 Channel 14-TSSOP | MC74HCT04ADTR2G.pdf | |
| AT49BV001T-12VI | IC FLASH 1MBIT 120NS 32VSOP | AT49BV001T-12VI.pdf | |
| AAT3190ITP-T1 | LED Driver IC 2 Output DC DC Controller Switched Capacitor (Charge Pump) 12-TSOPJW | AAT3190ITP-T1.pdf | |
| CRCW0603237KFKEA | RES SMD 237K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603237KFKEA.pdf | |
| MCR10ERTF7501 | RES SMD 7.5K OHM 1% 1/8W 0805 | MCR10ERTF7501.pdf | |
| AIB2-28-16SS | GT 20C 20#16 SKT RECP BOX | AIB2-28-16SS.pdf | |
| GTC02R-24-22S | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | GTC02R-24-22S.pdf | |
| AWP-40-7540-T | 40 Position Rectangular Socket Connector IDC Tin | AWP-40-7540-T.pdf | |
| 0190670087 | Ring Terminal Connector 5/8 Stud Circular 4 AWG Crimp | 0190670087.pdf |