| Manufacturer Part Number: | RO3132A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Resonators |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 312MHz SAW Resonator ±0.032ppm 1 MOhm -40°C ~ 85°C Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RO3132A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RO3132A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RO3xxxA Material Declaration | |
| Online Catalog | RO Series | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Resonators | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | SAW | |
| Frequency | 312MHz | |
| Frequency Stability | ±0.032ppm | |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | |
| Features | - | |
| Capacitance | - | |
| Impedance | 1 MOhm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-SMD | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) | |
| Height | 0.060" (1.53mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RO3132A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RO3132A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RO3132A is new and unused, you can buy RO3132A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RO3132A.
| VJ0805D4R7CLBAC | 4.7pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D4R7CLBAC.pdf | |
| 031502.8MXP | FUSE GLASS 2.8A 250VAC 3AB 3AG | 031502.8MXP.pdf | |
| 1714001038 | 6PX8C DC ASSY UNGUIDED | 1714001038.pdf | |
| IKD15N60RAATMA1 | IGBT Trench 600V 30A 250W Surface Mount PG-TO252-3 | IKD15N60RAATMA1.pdf | |
| CD74HCT137MTE4 | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SOIC | CD74HCT137MTE4.pdf | |
| BU9795AKS2-E2 | IC LCD DVR 35X4COM 3WIRE 52SQFP | BU9795AKS2-E2.pdf | |
| ISL6308AIRZ-T | - Controller, DDR Voltage Regulator IC 1 Output 40-QFN (6x6) | ISL6308AIRZ-T.pdf | |
| VI-J4Y-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VI-J4Y-IX-F4.pdf | |
| FGG.00.304.CLAD30Z | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FGG.00.304.CLAD30Z.pdf | |
| MS3470W14-18SL/C | 18 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3470W14-18SL/C.pdf | |
| L17HRD2F1210K | D SUB -REAR RELEASE CONTACTS | L17HRD2F1210K.pdf | |
| 1-1546277-5 | 25 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 1-1546277-5.pdf | |
| RNF14BAC487R | RES 487 OHM 1/4W .1% AXIAL | RNF14BAC487R.pdf | |
| RN55C1780DRSL | RES 178 OHM 1/8W .5% AXIAL | RN55C1780DRSL.pdf |