| Manufacturer Part Number: | RO3112A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Resonators |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 433.42MHz SAW Resonator ±0.032ppm -40°C ~ 85°C Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RO3112A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RO3112A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | RO Series | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Resonators | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | SAW | |
| Frequency | 433.42MHz | |
| Frequency Stability | ±0.032ppm | |
| Frequency Tolerance | ±75kHz | |
| Features | - | |
| Capacitance | - | |
| Impedance | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-SMD | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) | |
| Height | 0.060" (1.53mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RO3112A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RO3112A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RO3112A is new and unused, you can buy RO3112A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RO3112A.
| MB89695BPFM-G-250-BND | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89695BPFM-G-250-BND.pdf | |
| CY7C1911KV18-300BZCT | IC SRAM 18MBIT 300MHZ 165FBGA | CY7C1911KV18-300BZCT.pdf | |
| 4N32S1(TB)-V | Optoisolator Darlington with Base Output 5000Vrms 1 Channel 6-SMD | 4N32S1(TB)-V.pdf | |
| CXA2520-0000-000N0YN20E7 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA2520 White, Warm Square | CXA2520-0000-000N0YN20E7.pdf | |
| VE-20P-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VE-20P-EY-B1.pdf | |
| VI-252-IV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W | VI-252-IV-F4.pdf | |
| V72A12H400BS3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W | V72A12H400BS3.pdf | |
| SMF2220RJT | RES SMD 220 OHM 5% 2W 2616 | SMF2220RJT.pdf | |
| CA02COME18-12SZ | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA02COME18-12SZ.pdf | |
| D38999/24JD35PC-LC | CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN | D38999/24JD35PC-LC.pdf | |
| 77319-103-06LF | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold, GXT™ | 77319-103-06LF.pdf | |
| 802-10-004-66-001101 | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 802-10-004-66-001101.pdf | |
| 1-146130-0 | 22 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 1-146130-0.pdf | |
| 416-83-216-41-002101 | 16 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 416-83-216-41-002101.pdf |