| Manufacturer Part Number: | RO3104A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Resonators |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 303.825MHz SAW Resonator 0.032ppm 1 MOhm -40°C ~ 85°C Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RO3104A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RO3104A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | RLF SAW Series 30/Mar/2016 | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Resonators | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | End of Life | |
| Type | SAW | |
| Frequency | 303.825MHz | |
| Frequency Stability | 0.032ppm | |
| Frequency Tolerance | ±75kHz | |
| Features | - | |
| Capacitance | - | |
| Impedance | 1 MOhm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-SMD | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) | |
| Height | 0.063" (1.60mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RO3104A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RO3104A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RO3104A is new and unused, you can buy RO3104A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RO3104A.
| SS-5F-1.6A-AP | FUSE BRD MNT 1.6A 250VAC RADIAL | SS-5F-1.6A-AP.pdf | |
| PB605-BP | RECTIFIER BRIDGE 6A 50V PB-6 | PB605-BP.pdf | |
| 16TTS12FP | SCR 1200V 16A Standard Recovery Through Hole TO-220AB Full-Pak | 16TTS12FP.pdf | |
| CIS21P300NE | 30 Ohm Impedance Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) Surface Mount Power Line 6A 1 Lines 10 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | CIS21P300NE.pdf | |
| CL-927-R34-PC | CHROMALIT ROUND 90CRI 34MM DIA | CL-927-R34-PC.pdf | |
| VE-2WP-EW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W | VE-2WP-EW-F2.pdf | |
| VI-B1H-CX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | VI-B1H-CX-B1.pdf | |
| PRD-7DH0-110 | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 110VDC Coil Chassis Mount | PRD-7DH0-110.pdf | |
| CRG1206F1K6 | RES SMD 1.6K OHM 1% 1/4W 1206 | CRG1206F1K6.pdf | |
| RBB85DHAT | CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP | RBB85DHAT.pdf | |
| TVPS00RF-11-99PB | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVPS00RF-11-99PB.pdf | |
| DBM17C2P1A5NA191 | D-SUB R/A PLS BKT 75 OHM 3.05 | DBM17C2P1A5NA191.pdf | |
| IC14A-G-PEJL | CONN EJECTOR GUIDE | IC14A-G-PEJL.pdf |