| Manufacturer Part Number: | RNV14FAL130K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES MF HV .25W 130K OHM 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RNV14FAL130K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RNV14FAL130K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | RNV Series Pulse Handling Resistor Solutions | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RNV Series of Thru Hole Resistors | |
| Online Catalog | RNV Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RNV | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RNV14FAL130K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RNV14FAL130K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RNV14FAL130K is new and unused, you can buy RNV14FAL130K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RNV14FAL130K.
| SIT8008BC-33-25E-12.000000T | OSC XO 2.5V 12MHZ OE | SIT8008BC-33-25E-12.000000T.pdf | |
| JAN1N4113UR-1 | Zener Diode 19V ±5% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4113UR-1.pdf | |
| CY7C1168V18-400BZC | IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA | CY7C1168V18-400BZC.pdf | |
| CY14ME064Q2B-SXI | IC NVSRAM 64KBIT 40MHZ 8SOIC | CY14ME064Q2B-SXI.pdf | |
| A3974SED-T | Motor Driver DMOS Serial 44-PLCC (16.59x16.59) | A3974SED-T.pdf | |
| XHGAWT-00-0000-00000HX53 | LED Lighting XLamp® XH-G White, Cool 5700K 2.9V 65mA 130° 2-SMD, No Lead | XHGAWT-00-0000-00000HX53.pdf | |
| VE-25W-IV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W | VE-25W-IV-F4.pdf | |
| RE1206DRE0715K8L | RES SMD 15.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RE1206DRE0715K8L.pdf | |
| KPSE07F16-8SX | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KPSE07F16-8SX.pdf | |
| 5-146852-1 | 25000, Cuttable Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 5-146852-1.pdf | |
| 67998-250HLF | 50 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 67998-250HLF.pdf | |
| 10116783-012010LF | 12 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.039" (1.00mm) | 10116783-012010LF.pdf | |
| 116-93-642-41-007000 | CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD | 116-93-642-41-007000.pdf | |
| RG3216V-2100-B-T5 | RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216V-2100-B-T5.pdf | |
| HVR2500001303JR500 | RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL | HVR2500001303JR500.pdf |