| Manufacturer Part Number: | RMCF2512FT619K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RMCF2512FT619K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RMCF2512FT619K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RMCF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RMCF2512FT619K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RMCF2512FT619K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RMCF2512FT619K is new and unused, you can buy RMCF2512FT619K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RMCF2512FT619K.
| MKP386M530125YT8 | 3µF Film Capacitor 550V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box 2.284" L x 0.984" W (58.00mm x 25.00mm) | MKP386M530125YT8.pdf | |
| LCE8.5 | TVS DIODE 8.5VWM 15.12VC DO201 | LCE8.5.pdf | |
| 395-036-527-804 | CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK | 395-036-527-804.pdf | |
| RCM43DRMI-S288 | CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND | RCM43DRMI-S288.pdf | |
| JANTXV1N5522B-1 | Zener Diode 4.7V 500mW ±5% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTXV1N5522B-1.pdf | |
| VI-JW3-CZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W | VI-JW3-CZ-F1.pdf | |
| VI-2W4-EV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | VI-2W4-EV-F4.pdf | |
| VE-213-CX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W | VE-213-CX-F4.pdf | |
| PT6605L | DC/DC CONVERTER 1.2V 8W | PT6605L.pdf | |
| GSC36DRTI-S13 | CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND | GSC36DRTI-S13.pdf | |
| AMC22DTAS | CONN EDGECARD 44POS .100" | AMC22DTAS.pdf | |
| TVS06RF-21-75SC | 4 (Coax) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-21-75SC.pdf | |
| CA3106E20-7PF80A176 | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CA3106E20-7PF80A176.pdf | |
| TV06RW-25-35PA-LC | TV 128C 128#22D PIN PLUG | TV06RW-25-35PA-LC.pdf | |
| 09664157503 | 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | 09664157503.pdf |