| Manufacturer Part Number: | RMCF0603FT432K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RMCF0603FT432K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RMCF0603FT432K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Online Catalog | RMCF Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RMCF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RMCF0603FT432K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RMCF0603FT432K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RMCF0603FT432K is new and unused, you can buy RMCF0603FT432K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RMCF0603FT432K.
| CL05C430JB5NNNC | 43pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05C430JB5NNNC.pdf | |
| 3120-F324-P7T1-W15DY4-15A | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC | 3120-F324-P7T1-W15DY4-15A.pdf | |
| LEGH66-1-63-2.50-A-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR 2.5A LEVER | LEGH66-1-63-2.50-A-01-V.pdf | |
| SMBJ28A-TP | TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB | SMBJ28A-TP.pdf | |
| MAX251ESD+T | 2/2 Transceiver Full RS232 14-SOIC | MAX251ESD+T.pdf | |
| ISL61852DIRZ-T | Hot Swap Controller 2 Channel USB 8-DFN (3x3) | ISL61852DIRZ-T.pdf | |
| 6-1755074-7 | RELAY TIME DELAY | 6-1755074-7.pdf | |
| CTVS07RF-25-20PB | 30 (26 + 4 Coax) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVS07RF-25-20PB.pdf | |
| 132147 | SMA Connector Receptacle, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Flange (2 Hole) Solder | 132147.pdf | |
| 5747971-3 | CONN D-SUB (2)MOUNT SCREW #4-40 | 5747971-3.pdf | |
| 1786679 | TERM BLK HDR SEAL SIDE ELEMENT | 1786679.pdf | |
| D55342H07B5H60RWS | RES SMD 5.6K OHM 2% 1/4W 1206 | D55342H07B5H60RWS.pdf | |
| 9T08052A8201DBHFT | RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 9T08052A8201DBHFT.pdf |