| Manufacturer Part Number: | RMCF0603FT133K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RMCF0603FT133K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RMCF0603FT133K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Online Catalog | RMCF Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RMCF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RMCF0603FT133K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RMCF0603FT133K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RMCF0603FT133K is new and unused, you can buy RMCF0603FT133K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RMCF0603FT133K.
| VJ0805D120MLPAP | 12pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D120MLPAP.pdf | |
| CS5381-KSZ | 24 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Sigma-Delta 24-SOIC | CS5381-KSZ.pdf | |
| MC9S08DV32MLH | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | MC9S08DV32MLH.pdf | |
| LTC4415EDHC#TRPBF | OR Controller Source Selector Switch P-Channel 2:2 16-DFN (5x3) | LTC4415EDHC#TRPBF.pdf | |
| S-1137B25-I6T2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 300mA SNT-6A (H) | S-1137B25-I6T2U.pdf | |
| 1-1624227-1 | 470k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Carbon 0.2W, 1/5W PC Pins | 1-1624227-1.pdf | |
| 3224W-1-100G | 10 Ohm 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12 Turn Top Adjustment | 3224W-1-100G.pdf | |
| VE-B1Y-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-B1Y-EY-F3.pdf | |
| D38999/26FG11PB | 11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26FG11PB.pdf | |
| CA3106F14S-6P | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106F14S-6P.pdf | |
| RT0603CRD0751R1L | RES SMD 51.1OHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRD0751R1L.pdf | |
| 752083103JPTR13 | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SRT | 752083103JPTR13.pdf | |
| RN60C7501DRE6 | RES 7.5K OHM 1/4W .5% AXIAL | RN60C7501DRE6.pdf |