| Manufacturer Part Number: | RCE5C2A331J0DBH03A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RCE5C2A331J0DBH03A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RCE5C2A331J0DBH03A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | RCE Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | RCE | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 330pF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage - Rated | 100V | |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | Automotive | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) | |
| Features | - | |
| Lead Style | Straight | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RCE5C2A331J0DBH03A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RCE5C2A331J0DBH03A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RCE5C2A331J0DBH03A is new and unused, you can buy RCE5C2A331J0DBH03A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RCE5C2A331J0DBH03A.
| MAL212386479 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.9 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212386479.pdf | |
| 600L0R1BT200T | 0.10pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 600L0R1BT200T.pdf | |
| MKT1813518254 | 1.8µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Axial | MKT1813518254.pdf | |
| 2308B-1HDCGI | IC CLK MULT ZD HI DRIVE 16-SOIC | 2308B-1HDCGI.pdf | |
| P1012NSE2HFB | PowerPC e500v2 Microprocessor IC QorIQ P1 1 Core, 32-Bit 800MHz 689-TEPBGA II (31x31) | P1012NSE2HFB.pdf | |
| MAX6419UK16+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-5 | MAX6419UK16+T.pdf | |
| EL816-V | Optoisolator Transistor Output 5000Vrms 1 Channel 4-DIP | EL816-V.pdf | |
| HLMP-EL15-QT0DD | Amber 590nm LED Indication - Discrete 2.02V Radial | HLMP-EL15-QT0DD.pdf | |
| JT06RE14-18S-386 | JT 18C 18#20 SKT PLUG | JT06RE14-18S-386.pdf | |
| MS3452W36-5P | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | MS3452W36-5P.pdf | |
| SDL-117-TT-12 | 34 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Through Hole | SDL-117-TT-12.pdf | |
| CRCW12105R60JNEAHP | RES SMD 5.6 OHM 5% 3/4W 1210 | CRCW12105R60JNEAHP.pdf | |
| CRCW2512475RFKTG | RES SMD 475 OHM 1% 1W 2512 | CRCW2512475RFKTG.pdf | |
| MCU08050D5760BP100 | RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050D5760BP100.pdf |