| Manufacturer Part Number: | RCE5C1H681J0M1H03A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Ceramic Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RCE5C1H681J0M1H03A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RCE5C1H681J0M1H03A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | RCE Series | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | RCE | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 680pF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | Automotive | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) | |
| Thickness (Max) | - | |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | |
| Features | - | |
| Lead Style | Formed Leads | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RCE5C1H681J0M1H03A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RCE5C1H681J0M1H03A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RCE5C1H681J0M1H03A is new and unused, you can buy RCE5C1H681J0M1H03A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RCE5C1H681J0M1H03A.
| SR201A102JAR | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | SR201A102JAR.pdf | |
| B32620A332K289 | 3300pF Film Capacitor 500V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) | B32620A332K289.pdf | |
| LA130URD71TTI0200 | FUSE SQ 200A 1.3KVAC RECTANGULAR | LA130URD71TTI0200.pdf | |
| MRJR558501 | RGGD RJ45 R/A JACK 8POS CBL HDR | MRJR558501.pdf | |
| DDC143TU-7-F | TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363 | DDC143TU-7-F.pdf | |
| 36401E5N9ATDF | 5.9nH Unshielded Thin Film Inductor 280mA 850 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | 36401E5N9ATDF.pdf | |
| LT1206CT7#PBF | Current Feedback Amplifier 1 Circuit TO-220-7 | LT1206CT7#PBF.pdf | |
| LMV824M/NOPB | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOICN | LMV824M/NOPB.pdf | |
| SN74LVC244APWRE4 | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 20-TSSOP | SN74LVC244APWRE4.pdf | |
| PS2801C-4-M-A | Optoisolator Transistor Output 2500Vrms 4 Channel 16-SSOP | PS2801C-4-M-A.pdf | |
| VI-2TT-MW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VI-2TT-MW-F3.pdf | |
| CN0967C22A32S9Y040 | 26500 32C 26#20 6#12 S RECP AN | CN0967C22A32S9Y040.pdf | |
| CN0966B22S55S7Y040 | 26500 55C 55#20 S PLUG SS LC | CN0966B22S55S7Y040.pdf | |
| 0395073007 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 0395073007.pdf | |
| PV18-10R-M | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 18-22 AWG Crimp | PV18-10R-M.pdf |