| Manufacturer Part Number: | RAVF324DJT470K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2012 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF324DJT470K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF324DJT470K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 470k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 125mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2012, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF324DJT470K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF324DJT470K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF324DJT470K is new and unused, you can buy RAVF324DJT470K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF324DJT470K.
| C0402C399D5GACTU | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C399D5GACTU.pdf | |
| B32522Q8104K289 | 0.1µF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial | B32522Q8104K289.pdf | |
| MKP1841347255 | 0.047µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm) | MKP1841347255.pdf | |
| IEGF66-38899-10-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF66-38899-10-V.pdf | |
| HM2P70PK5110GFLF | MPAC 5R ST PF HDR | HM2P70PK5110GFLF.pdf | |
| 1N5247B-TP | Zener Diode 17V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5247B-TP.pdf | |
| TXB0101DCKTG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 100Mbps SC-70-6 | TXB0101DCKTG4.pdf | |
| TPS62272DRVT | Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 2.1V, 3.3V 1 Output 400mA 6-WDFN Exposed Pad | TPS62272DRVT.pdf | |
| MCR18ERTFL3R00 | RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 | MCR18ERTFL3R00.pdf | |
| CTV07RF-23-151SA-S1AD | 151 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTV07RF-23-151SA-S1AD.pdf | |
| MS27656T23B35SL | 100 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS27656T23B35SL.pdf | |
| D38999/20JD97HB-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN | D38999/20JD97HB-LC.pdf | |
| 811-SS-009-30-007191 | 9 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 811-SS-009-30-007191.pdf | |
| RG1005N-1781-D-T10 | RES SMD 1.78KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005N-1781-D-T10.pdf |