| Manufacturer Part Number: | RAVF324DJT200K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 200K OHM 2012 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF324DJT200K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF324DJT200K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 200k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 125mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2012, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF324DJT200K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF324DJT200K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF324DJT200K is new and unused, you can buy RAVF324DJT200K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF324DJT200K.
| BFC241811803 | 0.018µF Film Capacitor 25V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) | BFC241811803.pdf | |
| TPSD337M004R0100 | 330µF Molded Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TPSD337M004R0100.pdf | |
| 10041743-301LF | MET1000 5ROW RECE | 10041743-301LF.pdf | |
| GDZ18B-E3-08 | Zener Diode 18V 200mW ±4% Surface Mount SOD-323 | GDZ18B-E3-08.pdf | |
| VE-B2Z-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VE-B2Z-MY-F3.pdf | |
| 1-1416250-3 | V23092B1905A301 | 1-1416250-3.pdf | |
| GTC06F32-22S-B30-025 | GT 54C 54#16 SKT PLUG | GTC06F32-22S-B30-025.pdf | |
| 1604210 | CONN CIRCULAR | 1604210.pdf | |
| SFW28S-2STE9LF | 28 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | SFW28S-2STE9LF.pdf | |
| 961409-9041304-AR | 9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 961409-9041304-AR.pdf | |
| 801-83-016-10-132101 | 16 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-83-016-10-132101.pdf | |
| 0387319902 | 2 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387319902.pdf | |
| 1751358 | 13 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole | 1751358.pdf |