| Manufacturer Part Number: | RAVF324DJT100K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 100K OHM 2012 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF324DJT100K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF324DJT100K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 100k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 125mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Applications | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2012, Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF324DJT100K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF324DJT100K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF324DJT100K is new and unused, you can buy RAVF324DJT100K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF324DJT100K.
| VJ0402D3R9DLXAJ | 3.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R9DLXAJ.pdf | |
| TH3B105M035E4400 | 1µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1411 (3528 Metric) 4.4 Ohm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TH3B105M035E4400.pdf | |
| 0761658103 | IMPACT BP 3X10 GR/W SN | 0761658103.pdf | |
| MU10-10FHTK | 10 Stud Spade Terminal Connector Crimp 10-12 AWG | MU10-10FHTK.pdf | |
| 1330R-94J | 100nH Unshielded Inductor 1.38A 80 mOhm Max 2-SMD | 1330R-94J.pdf | |
| ISL43240IA-T | 4 Circuit IC Switch 2:1 25 Ohm 20-SSOP | ISL43240IA-T.pdf | |
| XPGWHT-01-0000-00EE6 | LED Lighting XLamp® XP-G White, Warm 3500K 2.9V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPGWHT-01-0000-00EE6.pdf | |
| XPEWHT-L1-R250-009AA | LED Lighting XLamp® XP-E White, Warm 2700K 3.05V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEWHT-L1-R250-009AA.pdf | |
| TX41AB00-2014-CS2171 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 1 3/16-18 UNEF 20, 21 | TX41AB00-2014-CS2171.pdf | |
| M80-8050222 | 2 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | M80-8050222.pdf | |
| 87052-162HLF | 62 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 87052-162HLF.pdf | |
| 0986503004 | 48 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Green | 0986503004.pdf | |
| RT1206CRC07124RL | RES SMD 124 OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRC07124RL.pdf | |
| 9C08052A1334FKHFT | RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805 | 9C08052A1334FKHFT.pdf |