| Manufacturer Part Number: | RAVF164DJT820K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DJT820K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DJT820K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 820k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DJT820K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DJT820K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DJT820K is new and unused, you can buy RAVF164DJT820K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DJT820K.
| VJ1111D2R0BXRAJ | 2pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm) | VJ1111D2R0BXRAJ.pdf | |
| GCM1555C1HR90BA16D | 0.90pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM1555C1HR90BA16D.pdf | |
| V575LU10PX2855 | VARISTOR 910V 2.5KA DISC 10MM | V575LU10PX2855.pdf | |
| RCC06DRYH-S734 | CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD | RCC06DRYH-S734.pdf | |
| 3135GN-170M | RF Mosfet 2 N-Channel (Dual) Common Source 60V 500mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 11.5dB ~ 11.8dB 185W 55QP | 3135GN-170M.pdf | |
| RDD0824S12 | DC-DC CONV RAILWAY 8W SGL OUT | RDD0824S12.pdf | |
| JBXEA1G08FQSDS | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | JBXEA1G08FQSDS.pdf | |
| A8504952S14W | Olive Connector Cable Clamp 7/8-20 UNEF 14 | A8504952S14W.pdf | |
| DTS20F19-11BN | 11 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange Shielded | DTS20F19-11BN.pdf | |
| 1734098-8 | 80 Position Receptacle Connector Free Hanging (In-Line) IDC | 1734098-8.pdf | |
| 282193-1 | 5 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.197" (5.00mm) | 282193-1.pdf | |
| 1063200000 | ML-SSCH FR WDU 1.5BLA 120MM | 1063200000.pdf | |
| 1788567 | 5 Position Terminal Block Receptacle, Male Pins 0.200" (5.08mm) Board Mount | 1788567.pdf | |
| ELFD46260 | 46 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | ELFD46260.pdf |