| Manufacturer Part Number: | RAVF164DJT560K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DJT560K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DJT560K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 560k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DJT560K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DJT560K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DJT560K is new and unused, you can buy RAVF164DJT560K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DJT560K.
| 10091836-M0J-60DLF | XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL | 10091836-M0J-60DLF.pdf | |
| 416F4001XADR | 40MHz ±10ppm Crystal 18pF 100 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F4001XADR.pdf | |
| S0402-10NJ3S | 10nH Unshielded Wirewound Inductor 475mA 210 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | S0402-10NJ3S.pdf | |
| MC9S08DV32AMLCR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 32KB (32K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | MC9S08DV32AMLCR.pdf | |
| TL4050C25IDBZR | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | TL4050C25IDBZR.pdf | |
| HLMP-CE39-TW000 | Cyan 500nm LED Indication - Discrete 3.3V Radial | HLMP-CE39-TW000.pdf | |
| LCW CPDP-KQKS-5R8T-1-E | LED Lighting OSLON SSL White, Warm 3000K 3.2V 350mA 150° 2-SMD, No Lead | LCW CPDP-KQKS-5R8T-1-E.pdf | |
| SM-43TW203 | 20k Ohm 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5 Turn Top Adjustment | SM-43TW203.pdf | |
| VI-2WJ-CX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VI-2WJ-CX-F4.pdf | |
| IMP4-1T0-4LL0-00-B | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP4-1T0-4LL0-00-B.pdf | |
| 0386907608 | 8 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0386907608.pdf | |
| 1-1546725-4 | 14 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 1-1546725-4.pdf | |
| ATBB4BG | Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Beige 6-22 AWG | ATBB4BG.pdf |